5 TIPOV, kde rýchlo nájdete telefónne číslo osoby podľa mena

Potrebujete nájsť kontakt na osobu, ktorej telefónne číslo nepoznáte? Pokiaľ nehľadáte zrovna kontakt na podnikateľa, tak sa nejedná o zrovna jednoduchú úlohu. Poznáme však zopár tipov, ktoré sa vám pri hľadaní zídu.

Telefónny zoznam

Najjasnejšia prvá voľba po ktorej treba siahnuť, pokiaľ hľadáte telefónne číslo osoby podľa mena. Do telefónneho zoznamu sú pridávané len čísla osôb/spoločností/inštitúcií, ktoré udelili súhlas so zverejnením.

Vyhľadávanie na tel. zozname však nie je úplne dokonalé a preto treba používať aspoň tieto základné princípy:

  • Hľadajte vždy len celé meno, bez titulov (na diakritike nezáleží)
  • Nezadávajte presnú adresu a ani mesto
  • Nepíšte do mena žiadne pomlčky a ani čiarky

V tomto článku sme spísali detailné rady, ako efektívne vyhľadávať v telefónnom zozname

Truecaller

Truecaller – hľadanie čísla podľa mena

Je to aplikácia (dostupná na Android, IOS), ktorej databázu tvoria zdieľané kontakty jej používateľov. Slúži najmä na identifikáciu neznámych čísel, no dá sa v nej spätne hľadať číslo podľa mena (hľadaný však musí byť taktiež užívateľom aplikácie). Stačí do vyhľadávania zadať meno.

Vyhľadávače – Google, Bing

Najjednoduchší spôsob je ten, že zadáte celé meno + mesto, ale v úvodzovkách, napr.:

“Jozef Novák, Bratislava”

Úvodzovky zaručia, že vyhľadávač zredukuje všetky nepodstatné výsledky vyhľadávania len na tie, kde sa vyskytuje v blízkej zhode meno a adresa. Ak chceme byť ešte viacej špecifický, môžeme zredukovať výsledky vyhľadávania len na slovenské weby, napr.:

“Jozef Novák, Bratislava” site:sk

Google sa snaží najmä vďaka novému nariadeniu o ochrane údajov schovávať čo najviac výsledkov vyhľadávania, ktoré obsahujú osobné údaje – preto odporúčame rovnaký postup aplikovať aj vo vyhľadávači Bing.

Zlaté stránky

zlaté stránky telefónne čísla

Ak nepomôže telefónny zoznam, je stále šanca, že hľadanú osobu nájdete na zlatých stránkach, nakoľko obsahuje väčší počet záznamov ako telefónny zoznam.

Facebook Messenger

Spätne sa síce k číslu na messengeri nedopátrate, ale môžete cez aplikáciu dotyčnému priamo zavolať cez aplikáciu aj bez toho, aby ste jeho číslo poznali. Stačí vyhľadať v aplikácií profil osoby.

Chcete zistiť, kto vám volal?

Máte zmeškaný hovor? Chcete vedieť meno toho, kto vám volal? Do 3 minút zistíme meno majiteľa telefónneho čísla.

zistiť majiteľa čísla